foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Dnia 27 września b. r. uczniowie z klas 2 Ti oraz 2 Tf  pod opieką p. Agnieszki Struk, p. Tomasza Dawidiuka i p. Tomasza Chazana wzięli udział w wycieczce do Lublina. W ramach wyjazdu  młodzież zwiedziła Muzeum na Majdanku i zapoznała się z historią byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Głównym punktem programu było uczestnictwo w pokazach z fizyki organizowanych już po raz 58 przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tegoroczne pokazy z fizyki miały szczególny charakter, gdyż odbywały się one w trakcie obchodów 150 rocznicy urodzin patronki UMCS w Lublinie Marii Curie - Skłodowskiej. W związku z tym faktem nie mogło zabraknąć doświadczeń związanych z promieniotwórczością. Ponadto w czasie tegorocznych pokazów zaprezentowane zostały takie działy fizyki jak: elektrostatyka, akustyka i mechanika. Eksperymenty prezentowane przez pracowników uniwersytetu w sposób profesjonalny, z użyciem specjalistycznego sprzętu i z nutką humoru zafascynowały uczniów, tym bardziej że wiele z nich mogli przeprowadzić osobiście

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie