foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniach 9 -11 października uczniowie klas: 3, 2 i 4k oraz nauczyciele przedmiotów w zawodzie technik architektury krajobrazu, wzięli udział w  inicjatywie, której celem było przypomnienie społeczności szkolnej o „Święcie Drzewa”, przypadającym corocznie na 10 października.

 

Tegorocznej edycji programu patronowanego przez Klub Gaja,  przyświecało hasło „Drzewo – Przyjaciel” ,wskazujące na niezliczone korzyści jakie dają nam drzewa. „Drzewa bowiem towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach zmniejszają ilość pyłów i gazów, chronią przed hałasem i zwiększają wilgotność powietrza. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy także jakość naszego życia”. W związku z tym pamiętając  o niezastąpionej, przyjacielskiej roli drzew, powinniśmy je sadzić i właściwie pielęgnować.

Na dowód takiego zaangażowania uczniowie klasy 3 k pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, Joanny Żarkiewicz, przygotowali artystyczny plakat na temat akcji i wraz z klasą 2 k  posadzili 2 drzewa ozdobne na terenie ogrodu przyszkolnego ZSZ nr 1. Jedno z nich - magnolia, zostało ufundowane przez uczniów klasy 3k.

Pani Marta Osiej wraz z uczniami klasy 4 k zaprezentowała przykłady „drzew –przyjaciół” w formie tablicy informacyjnej przed aulą szkoły.

Coroczne obchody Święta Drzewa 10 października to dobra okazja by posadzić drzewa i zadbać o zdrową przestrzeń – tzw. eko – przestrzeń w naszym otoczeniu. Przypominają o tym architekci oraz technicy architektury krajobrazu zachęcając wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew.

Zdjęcia: Zuzanna Jankowska, Diana Semeniuk, Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie