foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniach 30-31 października 2017 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów z ZSZ nr 1 na Jasną Górę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej . W pielgrzymce z naszej szkoły uczestniczyło prawie 130 uczniów, katecheci, czterech nauczycieli oraz gościnnie poprzedni ksiądz katecheta.  W drodze na Jasną Górę otrzymaliśmy różańce i spisaliśmy nasze intencje modlitewne.

Do Częstochowy przyjechaliśmy wczesnym popołudniem i od razu skierowaliśmy nasze kroki do kaplicy Cudownego Obrazu. Po krótkiej modlitwie w ciszy był czas na osobistą modlitwę, zwiedzanie sanktuarium, udział we mszy św., skorzystanie z sakramentu pokuty, zakup pamiątek, posiłek. O godz. 17ej spotkaliśmy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Z powodu remontu Wałów Jasnogórskich i niezbyt sprzyjającej pogody odprawiliśmy ją w Kaplicy Różańcowej. Wraz z innymi pielgrzymami o godz. 21ej uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęliśmy czuwanie nocne. W tym czasie wysłuchaliśmy konferencji, świadectwa i uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym. Ksiądz pobłogosławił zakupione przez nas dewocjonalia. O północy księża odprawili mszę św. w intencji wszystkich pielgrzymów, naszych rodzin, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Nasze czuwanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem każdego z nas. W radosnym i modlitewnym przeżyciu pielgrzymki pomogła nam schola składająca się z pięciu uczennic z kl. 4a i 4l.

Mamy nadzieję, że trud pielgrzymkowy przyniesie dobre owoce w życiu naszym i naszych bliskich.

Fotorelacja: uczniowie z Szkolnego Koła Fotograficznego „KADR” oraz inni uczniowie.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie