foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W sobotę 11 listopada, Dyrektor wraz z delegacją młodzieży z naszej szkoły,  uczestniczył w miejskich uroczystościach z okazji obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się  o godzinie 10:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w parafii Narodzenia NMP przy ulicy  Brzeskiej.

Godzinę później nastąpił paradny przemarsz na plac Wolności pod pomnik Orła Białego. Tam po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu oraz przemowie  prezydenta naszego miasta, odbył się niepodległościowy apel pamięcią. Pod pomnikiem zostały złożone wieńce,  kwiaty i oddano hołd walczącym o niepodległość .

Tegorocznym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła także inauguracja przygotowań do obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

                 W tak uroczystym dniu nie zabrakło również szkolnej telewizji Ekonomik TV. Nasza młodzież przeprowadziła  wywiady  z uczestnikami obchodów . Poprzez włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, mogliśmy  oddać hołd tym, którzy 99 lat temu ofiarnie walczyli o to, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolną i niepodległą ojczyzną.

Zdjęcia: Aleksandra Kulicka; Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie