16 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, na której młodzież miała okazję wysłuchać montażu muzyczno- poetyckiego, który w ciekawy i obrazowy  sposób ukazał losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. To narodowe święto skłania nas do refleksji nad naszym patriotyzmem.

Słuchając przepięknych patriotycznych wierszy przeplatanych pieśniami oraz filmami o tematyce historycznej mieliśmy okazję poznać trudną drogę naszego kraju do wolności. Wierzymy, że ta szczególna lekcja historii wzbogaciła naszą wiedzę na temat niepodległej Polski oraz umocniła i pogłębiła postawy patriotyczne.
Akademię przygotowali uczniowie klas: ITl  oraz uczennice klasy II Tf i II Tk, pod kierunkiem p. Anny Klebaniuk- Szołonik. Nie zabrakło również słodkiego upominku, który został przygotowany na te uroczystości przez uczniów klasy 2 Td oraz 3 Tk pod opieką nauczyciela uczącego.

Zdjęcia: Tomasz Gustyn, Szkolne Koło Fotograficzne KADR