foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

30 listopada 2017 r. w naszej szkole gościliśmy grupę przedszkolaków, która uczestniczyła w prelekcji „Tradycje ciasta piernikowego i świątecznych wypieków”. Nasi goście wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Wioletę Kuliczankę oraz uczennice: Karolinę , Martynę i Karolinę  z klasy 1d. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tradycją wypiekania ciasta piernikowego, jego składnikami, metodami przygotowywania oraz sposobem dekorowania świątecznych pierników.

Podczas spotkania maluchy miały okazję poznać zawody gastronomiczne, a także zmierzyć się z kulinarnymi zadaniami, które polegały na wykrawaniu ciasteczek. Nie lada wyzwaniem okazało się dekorowanie gwiazdek i bombek z piernika ozdobami z masy cukrowej oraz lukru. Podopieczni chętnie wcielili się w rolę cukierników, a na słodkościach pojawiły się różnokolorowe śnieżynki, serduszka i kwiatki. Spotkanie zakończyło się degustacją wcześniej upieczonych pierniczków. Na zakończenie przedszkolaki serdecznie podziękowały za interesujące spotkanie, które na długo zapamiętają. Przypominać o nim będą własnoręcznie ozdobione gwiazdki z piernika, które trafią na ich choinkę w przedszkolu.

Zdjęcia: Eryk Koszołko, Zuzanna Jankowska, Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie