foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Rozdepcz złość, wytańcz radość to jak co roku przewodnie hasło V Szkolnych Prezentacji Tańca. Tegoroczna edycja pokazała, że grupy biorące udział w imprezie po raz kolejny podnoszą swoje umiejętności i szukają wciąż nowych, atrakcyjnych pomysłów. Młodzież debiutująca na szkolnej scenie zmierzyła się z artystycznym wyzwaniem. Mieliśmy więc okazję podziwiać  uczniów w tanecznych układach według samodzielnie przygotowanych choreografii. Występom towarzyszyły pasja, emocje i ekspresja.

      Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniała oklaskami występy uczestników konkursu jak i grup pokazowych. Zespoły rywalizowały nie tylko ze sobą, mieliśmy bowiem okazję podziwiać także walkę o nowe pomysły i sposoby zaprezentowania się na scenie w niespotykany dotąd sposób. Tym samym podkreślono istotę tańca jako wyzwania i przygody.

      Dnia 08.12.17 r odbyły się w naszej szkole V Szkolne Prezentacje Tańca „Taneczny Deptak 2017” pod hasłem „Rozdepcz złość- wytańcz radość”.

     Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania tańcem, oraz przedstawienie tańca jako formy zapobiegania  złości , agresji i rozładowania negatywnych emocji poprzez ruch, a także integracja nauczycieli ze środowiskiem uczniowskim. Nauczyciele również mogli wykazać zamiłowanie do tańca prezentując swoje umiejętności w układzie „Mexico Dance”, które zostało przyjęte z dużym entuzjazmem przez publiczność.

    Tegoroczna edycja pokazała, że grupy biorące udział w imprezie po raz kolejny podnoszą swoje umiejętności i szukają wciąż nowych atrakcyjnych pomysłów. Młodzież debiutująca na szkolnej scenie zmierzyła się z artystycznym wyzwaniem. Mieliśmy okazję podziwiać uczniów w tanecznych układach według samodzielnie przygotowanych choreografii. Występom towarzyszyły emocje, pasja i ekspresja. Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniła oklaskami występy uczestników konkursu jak grup pokazowych zaproszonych do uświetnienia imprezy. Przed publicznością Ekonomika zaprezentowały się grupy taneczne z Bialskiego Centrum Kultury: grupa „Impuls” pod kierownictwem p. Edyty Jakóbiuk, oraz Zespół Tańca współczesnego „Domino” przygotowany przez p. Violettę Jaroszek,  grupy ze szkoły tańca „Boogie Town” prowadzone przez p. Katię Smerachanskaya, a także Szkoła Tańca „Kontra”, prowadzona przez p. Dorotę Kowalczyk.

Nowością jaka była zaprezentowana w tegorocznym deptaku był pokaz zajęć „Twerkout” prowadzony przez p. Ninę Litwiniec, instruktora w klubie „GymHouse”

Energetyczne barwy i zwiewne kreacje towarzyszyły występom Szkoły Tańca Orientalnego „Jaśmin”, której instruktorem jest p. Olesia Myronenko. 

Zakończeniem występów był skecz kabaretu Nieśmiesznie  Śmieszni  pt. „Rolka”.

Część turniejową Tanecznego Deptaku zakończył werdykt jury w składzie: p. Mirosław Sobczak, nauczyciel wychowania fizycznego, p. Edyta Jakóbiuk i p. Ewelina Tomaszewska, instruktorki tańca współczesnego i fitness.

     W tym roku trzecie miejsce i Brązowy Deptak wywalczyły dziewczęta z klasy 3E, drugie miejsce i Srebrny Deptak z klasy 3 H. Zwyciężczyniami okazały się dziewczęta z klasy 4 D i one otrzymały Złoty Deptak. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez: p. Aleksandra Kompe, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej, p. Annę Romaniuk, hotel „Capitol’ ,p. Marka Łysakowskiego, Przedstawicielstwo Generalne Uniqa,    p. Różę Płudowską, Brokera ubezpieczeniowego, p. Bartłomieja Kuczera, „GymHouse”, oraz Drogerię „Natura”.

     Nagrody wręczył Pan Dyrektor Ireneusz Długołęcki i Pani Małgorzata Kiec, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie , która uświetniła swoją obecnością to przedsięwzięcie.

     Organizatorami imprezy byli: p. Violetta Jaroszek, p. Jolanta Litwiniuk, p. Michał Kwiecień

 i p. Adam Aleksandrowicz, którzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, obsłudze technicznej za nagłośnienie, a publiczności za wspaniały doping grup tanecznych i znakomitą atmosferę, jaka zapanowała w auli naszej szkoły.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie