foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniu 15 grudnia br. klasa IId oraz 2 uczniów klasy IIk uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Młodzież wzięła udział w Mikserze Kulinarnym w ramach programu „Szef dla Młodych Talentów” zorganizowanego przez sieć hurtowni MAKRO Cash & Carry Polska. Spotkanie edukacyjne odbyło się w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie. Jego tematem przewodnim były ryby w kontekście nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W programie znalazły się m.in.:

  • edukacyjny pokaz kulinarny poprowadzony przez Cezarego Powałę i Michała Grzywacza – szefów kuchni pokazowej w hali MAKRO nr 1 w Warszawie;
  • prezentacja produktowa Piotra Zycha, starszego specjalisty ds. ryb w MAKRO Polska;
  • prelekcja o sommelierstwie wodnym poprowadzona przez Mariasa Gulsmana, eksperta, wykładowcę szkoleń sommelierskich, posiadający stopień Diploma oraz Certified Tutor Wine & Spirit Education Trust (WSET).

W ramach zajęć młodzież uczestniczyła w minikonkursach, w których nagrodami były bluzy kucharskie oraz inne gadżety. Spotkanie podsumował test wiedzy dla uczniów. Osoby z najwyższymi wynikami wyróżniono tygodniowymi stażami w najlepszych restauracjach.

Na pamiątkę uczestnicy warsztatów otrzymali koszulki oraz Certyfikaty uczestnictwa.

Udział w tego typu formie dokształcania umożliwił młodzieży zdobycie dodatkowych wiadomości i umiejętności, co przyczyniło się do podniesienia kompetencji zawodowych.

Wycieczkę zakończyliśmy czasem wolnym w Centrum Handlowym Złote Tarasy, gdzie młodzież mogła dać się ponieść „szałowi przedświątecznych zakupów”.

Opiekunami wyjazdu były Pani Agnieszka Sęczyk oraz Pani Anna Przywuska

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie