obchody sn

kawa1W ramach wycieczki przedmiotowej- 6 marca- uczniowie z  klasy 3m z gr 1, pod opieką p. Wiolety Kuliczanki, odwiedzili herbaciarnię  „Kawa z pianką”, mieszczącą się przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Przedsięwzięcie to zorganizowano po to, by młodzież z naszej szkoły mogła wziąć udział w prelekcji  na temat herbaty. Dzięki  niezwykłej życzliwości i fachowej wiedzy właścicielki sklepu „ Kawa z pianką”, Pani Moniki Gąsieckiej, młodzież miała okazję zobaczyć bogaty asortyment oraz  poznać ciekawą historię herbat z ałego świata.

Podczas wizyty mieliśmy okazję poznać techniki parzenia, podawania oraz zasady spożywania herbaty, w zależności od jej rodzaju. Lekcja praktyczna była cennym doświadczeniem i  bardzo podobała się młodzieży. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają w życiu codziennym oraz na  egzaminie zawodowym. Serdecznie dziękujemy!

kawa1

kawa2