foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

4Dnia 21 marca 2018 r. gościliśmy  w naszej szkole na warsztatach gastronomicznych 2 grupy przedszkolaków z przedszkola nr 15 przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej. Nasi najmłodsi goście przygotowywali słodkie dekoracje świąteczne. Grupa trzylatków( Pszczółki) i czterolatków ( Figielki) wykonała z ciastek i polewy czekoladowej tradycyjne już koszyczki wielkanocne, które ozdobiły  lukrem, kolorowymi jajkami, cukierkami, kolorową, cukrową posypką oraz ozdobami z masy cukrowej i bukszpanem. Figielki  zmierzyły się z  jeszcze jednym zadaniem, musiały  wykonać kolorową pisankę. Z tym zadaniem poradziły sobie znakomicie i w mig z ciasteczkowego jajeczka powstała piękna pisanka, udekorowana kolorowym lukrem, posypką oraz dekoracjami z masy cukrowej.  Wykonane na dzisiejszych zajęciach koszyczki i słodkie pisanki z pewnością ozdobią wielkanocne stoły naszych dzisiejszych gości.

Podczas zajęć na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci kruchych ciasteczek oraz ciepłej herbaty z sokiem.  Zajęcia w grupie Pszczółki zostały przygotowane przez uczniów klasy III d i I e pod opieką p. Bożeny Zajdel i p. Moniki Makarewicz, natomiast zajęcia w grupie Figielki przygotowali uczestnicy kursu cukiernika i klasy 2m pod opieką p. Wiolety Kuliczanki i p. Elżbiety Horodeckiej.

  Dzisiejsze zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które w podziękowaniu ofiarowały nam własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne . Serdecznie dziękujemy  i cieszymy się, że mogliśmy wprowadzić najmłodsze pokolenie w niezwykły kulinarny świat słodkich wypieków.

Zdjęcia: Aleksandra Kulicka - Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie