img 20180411 18025011 kwietnia br. w Sali Notowań odbyła się gala finałowa XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w której udział wzięła młodzież naszej szkoły. W zmaganiach uczestniczyło 19 tys. uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski zgrupowanych w 7,5 tys. giełdowych zespołach, w tym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Tomasz Gustyn, Piotr Gromadzki, Michał Czemierowski (uczniowie klasy 1 Tf pod opieką p. Bożeny Zajdel). Gra składała się z dwóch etapów z których zostało wyłonionych 20 najlepszych drużyn (I etap – 10 drużyn i II etap – 10 drużyn). Podczas finału, który odbył się z udziałem młodzieży z Ekonomika, zwycięskie zespoły z dwóch poprzednich etapów podczas kilkugodzinnej, specjalnie przygotowanej rozgrywki starały się pomnożyć posiadane wirtualne środki „na żywo”.

Przedmiotem wirtualnych inwestycji w finale były akcje spółek wchodzące w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETF-y, kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe na indeks WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty walutowe. Po całodziennych zmaganiach uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 14 lokatę, z czego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy wygranej i życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów.