foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dsc00620Dnia 4.05.2018 grupa 48 uczniów naszej szkoły wzięła udział w  wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd edukacyjny był częścią realizacji projektu  ,,Dobra szkoła – lepsza przyszłość” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem wyjazdu było pokazanie, jak w sposób ciekawy i przyjemny można pokazać techniki nauk ścisłych oraz rozbudzenie u uczniów ciekawości wobec otaczającego świata.

Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 400 eksponatów pogrupowanych w galeriach tematycznych oraz Planetarium.

To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na interaktywnych wystawach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

W  planetarium „Niebo Kopernika” młodzież obejrzała film 3D  „Jesteśmy kosmitami”, gdzie dzięki projekcji na sferycznym ekranie oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu, w głębi oceanu lub w środku wulkanu.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin.

Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie