foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

3711 czerwca b.r. w budynku Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięskiego zespołu uczennic z klasy 1Tk, o profilu technik architektury krajobrazu – Wiktorii Chalimoniuk oraz Patrycji Oknińskiej.

            Uczennice, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez dyrekcję oraz pracowników Działu Etnografii i Działu Oświatowo – Naukowego Muzeum Południowego Podlasia, wykonały projekt rabaty inspirowanej obrazami „malarza natury” – Bazylego Albiczuka.

            Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka, a jego partnerami byli: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej i Zakład Produkcyjno- Handlowy „ Zieleń” Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej.

            Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży twórczości artysty Bazylego Albiczuka oraz promocja kolekcji jego obrazów znajdujących się w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia, ze szczególnym wskazaniem na możliwość inspiracji dziedzictwem kulturowym na co dzień. Drugim celem konkursu było nagrodzenie najciekawszego projektu ogrodu zainspirowanego malarstwem Bazylego Albiczuka,  z uwzględnieniem roślin, kompozycji i charakteru uwiecznionych przez artystę ogrodów i pejzaży.

            Do konkursu  przystąpiło dziesięcioro uczniów z klas o profilu technik architektury krajobrazu, w tym ośmioro uczniów z klasy 2 Tk i dwie uczennice z klasy 1 Tk, pod opieką merytoryczną  nauczyciela – Joanny Żarkiewicz. Praca nad projektem przebiegała w grupach tworzących cztery zespoły, z których każdy opracował swoją indywidualną koncepcję ogrodu –„ żywego obrazu” w części graficznej i opisowej, zgodnie z ideą konkursu. 

            Wszyscy uczniowie, w przygotowaniu prac konkursowych wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i wyjątkowym zaangażowaniem.  Zwyciężczynie otrzymały nagrody oraz możliwość uczestnictwa w pracach związanych z wykonaniem zaprojektowanego przez siebie ogrodu przed budynkiem Muzeum Południowego Podlasia. Pozostałych uczestników konkursu nagrodzono dyplomami.

            Udział w konkursie na projekt „żywego obrazu” inspirowanego twórczością Bazylego Albiczuka był dla naszych uczniów cennym doświadczeniem, które pozwoliło na wykorzystanie praktycznych umiejętności zawodowych w realnych warunkach, a także umożliwiło poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie