35144108 987750961391795 8566164314543620096 n13 czerwca b. r. podczas pikniku profilaktycznego odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy gastronomicznej utrzymany w konwencji programu 1 z 10.
Był on adresowany do uczniów klas drugich uczących się w zawodach nie gastronomicznych.

Uczestnicy w dwuosobowych zespołach zmagali się z pytaniami skupionymi wokół tematów gastronomicznych oraz kuchni z różnych regionów Polski. Konkurs, którego celem jest idea promocji prawidłowego odżywiania się i zdrowej żywności oraz kultywowanie tradycji kulinarnych, składał się z 3 rund (I - pytania dla wszystkich, II - rywalizacja i eliminacja, III - finał).

Po długich zmaganiach wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

1 miejsce - klasa 2a;

2 miejsce - klasa 2s;

3 miejsce - klasa 2m.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe, które na pewno będą przydatne podczas przygotowywania potraw. Jak co roku przewidziano również nagrodę dla zwycięskiej klasy – było nią pyszne ciasto.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom, którzy dzielnie walczyli o miejsce w finale. Dziękujemy wychowawcom klas drugich biorących udział w konkursie za wytypowanie przedstawicieli poszczególnych klas.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych: p. Wioleta Kuliczanka i p. Anna Przywuska.