dsc01111W dniach 5 – 13 czerwca 2018 r. uczniowie Ekonomika przebywali na wycieczce szkolnej w Grecji. W czasie niezwykle intensywnego wyjazdu, w trakcie którego pokonali ponad 5000 kilometrów, mieli okazje poznać przyrodnicze i kulturowe walory tego pięknego kraju a także „z okna autokaru” walory krajów tranzytowych: Serbii i Macedonii.

Wypełniony licznymi wycieczkami oraz wypoczynkiem na świeżym powietrzu czas mijał niezwykle szybko.

Na jednej z wycieczek młodzież miała okazję zwiedzić stolicę Grecji – Ateny a w nich wzgórze Akropol z jego licznymi zabytkami: Partenonem, Erechtejonem, bramą Propyleje i wieloma innymi. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja zmiany warty przed Pałacem Prezydenckim

Druga wycieczka związana była ze zwiedzaniem słynnych „Meteorów” – prawosławnych klasztorów pobudowanych na trudno dostępnych skalnych iglicach.

Krótsze wycieczki pozwoliły na poznanie walorów góry Olimp, Wąwozu Enipeas i Paralii  a w drodze powrotnej: Thessalonik i Budapesztu.

Czas wolny wypełniały gry plażowe, plażowanie, kąpiele w morzu i na basenie.

Mimo zmęczenia z żalem pożegnano ciepłe Bałkany.

Dobrze, że już wakacje!