foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

foty z mojego tel.9 649 1W dniach 13.09 – 14.09 b.r uczniowie kształcący się na kierunku technik architektury krajobrazu – Zuzanna Jankowska (3Tk), Julia Błaszczyk (4Tk) i Daniel Wiczuk (4Tk) pod opieką
p. Joanny Żarkiewicz, nauczyciela przedmiotów zawodowych wzięli udział w II i III etapie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Konkurs odbył się w  Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo –Usługowych w Gdańsku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele 18 szkół zawodowych spośród 33 z całego kraju, zakwalifikowani do ścisłego finału, w tym ZSZ nr 1, jako jedyna spośród szkół z terenu Lubelszczyzny.

Zadaniem uczniów, którzy przeszli do II etapu konkursu, w pierwszej części było opracowanie projektu koncepcyjnego ogrodu kieszonkowego dla terenu przy Placu Inwalidów w Oliwie w Gdańsku. W drugiej części tego etapu, zakwalifikowani uczniowie, na podstawie pracy projektowej mieli za zadanie obronić swój projekt, prezentując się przed wszystkimi drużynami oraz komisją, która zadawała im dodatkowo pytania związane z pracą. W III etapie konkursu wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkurencji indywidualnej polegającej na napisaniu testu wiedzy z zakresu architektury krajobrazu. Dziesięcioro przedstawicieli z najlepszym wynikiem wzięło udział w dodatkowej konkurencji o charakterze praktycznym, walcząc tym samym o 2 indeksy na studia ufundowane przez Sopocką Szkołę Wyższą. Dodatkową nagrodą za udział w poszczególnych etapach konkursu był sprzęt ogrodniczy, oprogramowanie do projektowania ogrodów GARDENPHILIA DESIGNER, zestawy katalogów i książek o tematyce ogrodniczej, a także narzędzia ogrodnicze.

               Uczniowie naszej szkoły, wykazując się wielkim zaangażowaniem w przygotowanie projektu, zakwalifikowali się do ścisłej 18 szkół zaproszonych do udziału w II etapie i doskonale zaprezentowali swoją pracę w drugiej części. Niestety, zabrakło im szczęścia w III etapie i nie znaleźli się już w gronie 10 najlepszych. Udział w konkursie był dla nich jednak ciekawą przygodą i ogromnym wyzwaniem, a doświadczenie, które zdobyli w trakcie przygotowań było nieocenione z perspektywy pracy w zawodzie technika architektury krajobrazu.

               W trakcie trwania konkursu uczniowie, nauczyciele i opiekunowie uczestniczyli w  ciekawych wykładach o tematyce związanej z zagadnieniami współczesnej architektury krajobrazu.
Po zakończeniu spotkań konkursowych, w czasie wolnym, organizatorzy konkursu zapewnili uczestnikom także dodatkową atrakcję - możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Gdańska i Sopotu. Uczniowie ZSZ nr 1, wraz z opiekunem zwiedzili również sąsiadujący z terenem projektowanego ogrodu kieszonkowego, piękny zabytkowy Park Oliwski.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie