foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dsc 720022 września 2018 r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny zorganizowany w ramach projektu "Dobra szkoła – lepsza przyszłość". Wzięło w nim udział 96 uczniów i 8 nauczycieli naszej szkoły.
Młodzież wzięła udział w pokazach fizycznych organizowanych już po raz 59 przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W programie tegorocznych pokazów znalazły się takie zagadnienia, jak: światło i oko, fizyka zabawek, błękitna planeta, fizyka latania.


Prowadzący doświadczenia pracownicy uniwersytetu pokazali między innymi w jaki sposób można „oszukać” nasze oczy albo jak naprawić ostrość widzenia odpowiednio dobranymi soczewkami. Naukowcy pokazali też,jakie prawa fizyki ukryte są w prostych zabawkach mechanicznych. Uczniowie mogli zobaczyć i zrozumieć, jak powstaje miraż na pustyni lub morzu, tornado czy ruchome piaski. Młodzież wie już, dlaczego samolot lata albo dlaczego wrząca woda nie zawsze musi parzyć. Eksperymenty i paradoksy nauki prezentowane przez pracowników uniwersytetu w sposób profesjonalny, z użyciem specjalistycznego sprzętu i z nutką humoru zafascynowały młodzież i rozbudziły ciekawość poznawania świata, tym bardziej, że wiele  doświadczeń  uczniowie mogli przeprowadzić osobiście.
 Dodatkową atrakcją programu była wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku. Młodzież zwiedziła niemiecki obóz koncentracyjny pod opieką pracowników muzeum, którzy opowiedzieli o jego powstaniu, funkcjonowaniu i warunkach bytowych więźniów. Ta żywa lekcja historii była dla wielu uczestników wyjazdu niezwykle poruszającym przeżyciem.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie