dsc 720022 września 2018 r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny zorganizowany w ramach projektu "Dobra szkoła – lepsza przyszłość". Wzięło w nim udział 96 uczniów i 8 nauczycieli naszej szkoły.
Młodzież wzięła udział w pokazach fizycznych organizowanych już po raz 59 przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W programie tegorocznych pokazów znalazły się takie zagadnienia, jak: światło i oko, fizyka zabawek, błękitna planeta, fizyka latania.


Prowadzący doświadczenia pracownicy uniwersytetu pokazali między innymi w jaki sposób można „oszukać” nasze oczy albo jak naprawić ostrość widzenia odpowiednio dobranymi soczewkami. Naukowcy pokazali też,jakie prawa fizyki ukryte są w prostych zabawkach mechanicznych. Uczniowie mogli zobaczyć i zrozumieć, jak powstaje miraż na pustyni lub morzu, tornado czy ruchome piaski. Młodzież wie już, dlaczego samolot lata albo dlaczego wrząca woda nie zawsze musi parzyć. Eksperymenty i paradoksy nauki prezentowane przez pracowników uniwersytetu w sposób profesjonalny, z użyciem specjalistycznego sprzętu i z nutką humoru zafascynowały młodzież i rozbudziły ciekawość poznawania świata, tym bardziej, że wiele  doświadczeń  uczniowie mogli przeprowadzić osobiście.
 Dodatkową atrakcją programu była wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku. Młodzież zwiedziła niemiecki obóz koncentracyjny pod opieką pracowników muzeum, którzy opowiedzieli o jego powstaniu, funkcjonowaniu i warunkach bytowych więźniów. Ta żywa lekcja historii była dla wielu uczestników wyjazdu niezwykle poruszającym przeżyciem.