foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

resized 20181016 103437 1228Chleb towarzyszy nam od zarania dziejów - był częstym gościem na stołach starożytnych Egipcjan, jadano go również w średniowieczu. Obecny jest również w sztuce, pojawia się jako symbol w licznych tekstach kultury. Dziś wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez pysznej i pożywnej kanapki. Na czym polega jego fenomen? O tym wiedzą tylko Polacy, bo to właśnie nasz kraj znany jest w świecie z najlepszych chlebowych wypieków.

16 października - to wyjątkowa data zarówno dla piekarzy, jak i dla wszystkich miłośników chrupiących wypieków. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, święto ustanowione przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

Z tej okazji młodzież kształcąca się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką nauczycieli zawodu upiekła zdrowy pełnoziarnisty chleb na zakwasie oraz razowe bułeczki. Na stole degustacyjnym można było smakować pieczywa z masłem, serem, smalcem oraz różnymi powidłami. Przygotowany poczęstunek cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród całej szkolnej społeczności.

Dziękujemy młodzieży z klas: Id, IId, IIe, IIIk zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia oraz ich opiekunom - p. M. Makarewicz, p. A. Przywuskiej, p. M. Przywuskiej i p. K. Tarkowskiej.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie