219 października b. r. uczniowie naszej szkoły z klas 1m, 2m i 3m uczestniczyli  w III Międzynarodowych Targach Turystycznych „World Travel Show” zorganizowanych w Centrum PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.  W tak wielkim dla  świata turystyki wydarzeniu wzięło udział pięćdziesięcioro uczniów z naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa pod opieką p. Wiolety Kuliczanki, p. Elżbiety Horodeckiej, p.  Agaty Turskiej i p. Aleksandry Kozak- Kowalewskiej.

Podczas tego niezwykłego wydarzenia uczniowie mieli wyjątkową możliwość spotkania się z gośćmi Festiwalu Podróżników National Geographic,  zapoznania się z ofertą turystyczną różnych krajów i regionów całego świata, a w szczególności USA i krajów Azji. Ważnym elementem tego wydarzenia była promocja oferty turystycznej naszego kraju. Na zwiedzających czekały niezwykłe atrakcje przyciągające uwagę zarówno swoją formą,  jak i treścią, a także materiały informacyjne i pamiątki od wystawców.

Gościem specjalnym targów był podróżnik Aleksander Doba i Wojciech Cejrowski, jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich podróżników. Ten ostatni, jak sam o sobie mówi, poszukiwacz ginących plemion Amazonii, ze swą  niezwykłą  charyzmą opowiadał o wyprawach, rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Na targach pojawiło się też stoisko jego Sklepu Kolonialnego, na którym można było zakupić książki i ciekawe pamiątki.

Na targach zaprezentowało się ponad 600 wystawców z całego świata. Swoje oferty prezentowali: touroperatorzy, przedstawiciele biur podróży, obiektów bazy noclegowej, szkółek żeglarskich, przewoźnicy, firmy produkujące sprzęt turystyczny, dealerzy i producenci jachtów, łodzi żaglowych, sprzętu motorowodnego, kajaków, czy akcesoriów turystycznych.

Udział w III edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show był okazją do poznania najciekawszych destynacji turystycznych oraz regionalnych atrakcji kulinarnych. Podczas spotkania uczestniczyliśmy również w degustacji potraw, pokazach strojów narodowych, sztuk walki i tradycyjnych tańców. Jednym zdaniem była to „podróż” dookoła świata w samym sercu Europy.