foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

14 219 pażdziernika b. r. w naszej szkole odbyła się prezentacja jesiennych dekoracji z dynią w roli głównej. Celem wystawki było przybliżenie zastosowania jednej z najstarszych roślin, jaką jest dynia. To niezwykłe warzywo pochodzące z USA, ale już od dawna uprawiane w Polsce, może być wykorzystywane zarówno w kuchni, jak i podczas komponowania jesiennych aranżacji.          

            Uczniowie naszej szkoły z klas gastronomicznych i architektury krajobrazu, zainspirowani pełną barw porą roku i jej darami, zorganizowali wystawę łączącą polskie  trendy florystyczno - artystyczne z nutą amerykańskiego stylu. Wystarczyła garść kreatywnych pomysłów i odrobina pracy, by powstały niezwykle kolorowe jesienne kompozycje.

            Dzięki zaangażowaniu młodzieży uczestniczącej w kursie z kwalifikacji w zawodzie florysta, kursie carvingu i ich nauczycieli, można było zobaczyć ciekawe dekoracje zarówno domowe, jak i ogrodowe. Ponadto mogliśmy podziwiać piękne dyniowe wazony z bukietami z sezonowych kwiatów, jarzębiną, wrzosem, dziką różą, kolorowymi liśćmi, własnoręcznie rzeźbione lampiony, a także świeczniki, które niejednemu na pewno poprawią nastrój
w chłodne wieczory. Nie zabrakło również akcentu z USA i słynnych dekoracji halloweenowych, coraz częściej goszczących w naszym kraju.

            Niezwykle efektownym elementem wystroju, budzącym zachwyt i wprowadzającym magiczny klimat, okazały się rzeźbione w dyniach twarze, rękodzieła 3D powstałe na kursie carvingu.

            Całokształt jesiennych wariacji dopełniła rozbrzmiewająca muzyka i multimedialny pokaz prezentujący nieograniczone możliwości artystyczne i kulinarne wykorzystujące niezwykłe walory pomarańczowej królowej jesieni.

            Dekoracje z jesiennych skarbów natury w energetycznych kolorach ociepliły wnętrze szkolnego korytarza i wprowadziły oglądających w pogodną aurę, a także zainspirowały
do tworzenia własnych jesiennych ozdób z dynią w tle.

            Wystawkę przygotowała młodzież z klasy 3d, 4d, 1m, 2m, 3k i 4k wraz
z  nauczycielami: p. Agnieszką Sęczyk, p. Joanną Żarkiewicz, p. Bożenną Czyżewską -Kasjaniuk, p. Jolantą Gromelską, p. Elżbietą Horodecką i p. Wioletą Kuliczanką.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR -  Bartłomiej Furmańczyk

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz