foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

2W związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, nasza szkoła przygotowała wystawę „Biała Podlaska i okolice w czasach niepodległości. Tradycje, kultura, codzienność”. Uroczystego otwarcia wystawy i przecięcia wstęgi dokonali dyrektor szkoły, pan  Ireneusz Długołęcki oraz prezydent Białej Podlaskiej, pan Michał Litwiniuk. Zaproszenie przyjęli m.in. członkowie Klubu Seniora oraz dzieci z przedszkola.

Wystawa ma na celu ukazanie codziennego życia w naszym regionie, szczególnie na wsi w czasach odzyskania niepodległości oraz Białą Podlaską w czasach, gdy Polska była już niepodległa.

Zaproszeni goście mogli zobaczyć historyczne eksponaty oraz fotografie przybliżające codzienność i kulturę naszego regionu. Oprócz tego można było skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych oraz swojskiego chleba ze świeżo ubitym masłem.

Niecodzienną ekspozycję można podziwiać m.in. dzięki życzliwości państwa Anieli i Kazimierza Halczuków z Fundacji Korzenie i Skrzydła oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce, panu Adamowi Trochimiukowi, Muzeum Południowego Podlasia oraz dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR Aleksandra Kulicka 2h i Bartłomiej Furmańczyk 2f.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie