foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dscn3127Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas:  Ia, Ig, II i, II f, III b oraz III i  pod kierunkiem pani Agnieszki Struk,  przygotowali montaż słowno – muzyczny, który został zaprezentowany 9 i 22 listopada 2018 r. w auli naszej szkoły. Uczniowie recytowali wiersze  nawiązujące do sytuacji Polaków w pierwszej wojnie światowej oraz mówiące o polskiej rzeczywistości okresu międzywojennego, m.in. Z. Herberta, K. Wierzyńskiego, E. Słońskiego i J. Lechonia. Zaprezentowano również fragment powieści S. Żeromskiego „Przedwiośnie”, nawiązujący do wizji „szklanych domów”. Całość spinała muzyka Fryderyka Chopina oraz polskie pieśni patriotyczne: Piechota, Legiony, Wojenko, wojenko zagrane na akordeonie przez ucznia klasy Ii

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie