foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

– Kto ty jesteś? Polak mały.

– Jaki znak twój? Orzeł biały.

– Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.

– W jakim kraju?W polskiej ziemi.

– Czem ta ziemia? Mą ojczyzną.

– Czem zdobyta? Krwią i blizną.

– Czy ją kochasz?  Kocham szczerze.

– A w co wierzysz?  W Polskę wierzę.

– Coś ty dla niej? Wdzięczne dziecię.

– Coś jej winien? Oddać życie.

             „Katechizm polskiego dziecka”,  Autor: Władysław Bełza.

 

W ramach lekcji historii uczniowie klasy 1 Ts wzięli udział w zajęciach warsztatowych zatytułowanych „Symbole narodowe Rzeczpospolitej”. Celem spotkania przygotowanego przez pracowników Muzeum Południowego Podlasia było przypomnienie najważniejszych informacji związanych z historią symboli narodowych poprzez zabawę z grafiką na kubkach.

  Młodzież miała możliwość zaprojektowania i wykonania wzoru upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę lub wykonania wzorów związanych z regionem Południowego Podlasia w barwach narodowych. Niecodzienne zajęcia przyniosły  uczestnikom wiele radości  oraz  satysfakcji ze wspólnego tworzenia małych dzieł.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie