a.kulicka12Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Inicjatywa, która powstała w Stanach Zjednoczonych przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku do rzucenia palenia namawia się Polaków.

W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole odbyło się  spotkanie z Panem Przemysławem Kurkowskim Pracownikiem SANEPID-u w Białej Podlaskiej, poświęcone szkodliwości  palenia papierosów.

Hasłem: ,,A ja nie palę i tym się chwalę, zamiast dymka już od rana jem jabłuszko i banana ”;  zachęcaliśmy  do rzucania palenia oraz promowaliśmy zdrowy styl życia.
Odbył się również konkurs skierowany do uczniów naszej szkoły na plakat o tematyce antynikotynowej, który wygrała uczennica klasy 1l Amelia Selerska. Praca uczennicy została nagrodzona  i wywieszona w holu głównym szkoły.   Młodzież została poczęstowana zdrowym, pysznym jabłkiem. Na zakończenie  spotkania uczniowie mogli skorzystać z narko- i alkogogli. W ten sposób mogli się przekonać jak widzi osoba nietrzeźwa oraz będąca pod wpływem narkotyków.
Aby utrwalić i usystematyzować zdobyte wiadomości  młodzież wykonała gazetkę na temat szkodliwości palenia papierosów.

Koordynatorzy akcji :

Dorota Mikołajczyk, Iwona Maj, Dorota Stepiuk- Drewulska ,Aleksandra Kałuża