foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Dnia 07.12.18 r odbyły się w naszej szkole VI  Szkolne Prezentacje Tańca „Taneczny Deptak 2018” pod hasłem „Rozdepcz złość- wytańcz radość”.

     taneczny deptak 124Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniała oklaskami występy uczestników konkursu jak i grup pokazowych. Zespoły rywalizowały nie tylko ze sobą, mieliśmy bowiem okazję podziwiać także walkę o nowe pomysły i sposoby zaprezentowania się na scenie w niespotykany dotąd sposób. Tym samym podkreślono istotę tańca jako wyzwania i przygody.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania tańcem, oraz przedstawienie tańca jako formy zapobiegania  złości , agresji i rozładowania negatywnych emocji poprzez ruch, a także integracja nauczycieli ze środowiskiem uczniowskim. Nauczyciele również mogli wykazać zamiłowanie do tańca prezentując swoje umiejętności w układzie, który został przyjęty z dużym entuzjazmem przez publiczność.

     Młodzież debiutująca na szkolnej scenie zmierzyła się z artystycznym wyzwaniem. Mieliśmy okazję podziwiać uczniów w tanecznych układach według samodzielnie przygotowanych choreografii. Występom towarzyszyły emocje, pasja i ekspresja. Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniła oklaskami występy uczestników konkursu jak i grup pokazowych zaproszonych do uświetnienia imprezy. Przed publicznością Ekonomika zaprezentowały się grupy taneczne z Bialskiego Centrum Kultury: Zespół Tańca Współczesnego „Domino” przygotowany przez Violettę Jaroszek,  Szkoła Tańca  „Kontra” pod kierownictwem p. Doroty Kowalczyk, Zespół Pieśni i Tańca „ Podlasiacy” przygotowany przez p. Magdalenę Osmulską, oraz grupy ze Szkoły Tańca „Boogie Town” pod kierownictwem p. Małgorzaty Jagiełło.

       W tym roku trzecie miejsce i Brązowy Deptak wywalczyli Wiktoria Rudko z klasy 4K i Kacper Chwedczuk z klasy 3K , drugie miejsce i Srebrny Deptak z klasy 1M. Zwyciężczyniami okazały się dziewczęta z klasy 4 H i one otrzymały Złoty Deptak. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez: p. Aleksandra Kompę, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej, p. Annę Romaniuk, hotel „Capitol’ ,p. Marka Łysakowskiego, Przedstawicielstwo Generalne Uniqa, p. Pawła Domańskiego, Petrodom  sp. z.o.o  .

      Nagrody wręczył Pan Dyrektor Ireneusz Długołęcki i Pan Prezydent Miasta Biała Podlaska , który uświetnił swoją obecnością to przedsięwzięcie.

        Organizatorami imprezy byli: p. Violetta Jaroszek , p. Jolanta Litwiniuk, p. Michał Kwiecień i p. Adam Aleksandrowicz, którzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie , obsłudze technicznej za nagłośnienie , a publiczności za wspaniały doping grup tanecznych i znakomitą atmosferę, jaka zapanowała w auli naszej szkoły.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz