Dnia 07.12.18 r odbyły się w naszej szkole VI  Szkolne Prezentacje Tańca „Taneczny Deptak 2018” pod hasłem „Rozdepcz złość- wytańcz radość”.

taneczny deptak 124Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniała oklaskami występy uczestników konkursu jak i grup pokazowych. Zespoły rywalizowały nie tylko ze sobą, mieliśmy bowiem okazję podziwiać także walkę o nowe pomysły i sposoby zaprezentowania się na scenie w niespotykany dotąd sposób. Tym samym podkreślono istotę tańca jako wyzwania i przygody.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania tańcem, oraz przedstawienie tańca jako formy zapobiegania  złości , agresji i rozładowania negatywnych emocji poprzez ruch, a także integracja nauczycieli ze środowiskiem uczniowskim. Nauczyciele również mogli wykazać zamiłowanie do tańca prezentując swoje umiejętności w układzie, który został przyjęty z dużym entuzjazmem przez publiczność.

Młodzież debiutująca na szkolnej scenie zmierzyła się z artystycznym wyzwaniem. Mieliśmy okazję podziwiać uczniów w tanecznych układach według samodzielnie przygotowanych choreografii. Występom towarzyszyły emocje, pasja i ekspresja. Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniła oklaskami występy uczestników konkursu jak i grup pokazowych zaproszonych do uświetnienia imprezy. Przed publicznością Ekonomika zaprezentowały się grupy taneczne z Bialskiego Centrum Kultury: Zespół Tańca Współczesnego „Domino” przygotowany przez Violettę Jaroszek,  Szkoła Tańca  „Kontra” pod kierownictwem p. Doroty Kowalczyk, Zespół Pieśni i Tańca „ Podlasiacy” przygotowany przez p. Magdalenę Osmulską, oraz grupy ze Szkoły Tańca „Boogie Town” pod kierownictwem p. Małgorzaty Jagiełło.

W tym roku trzecie miejsce i Brązowy Deptak wywalczyli Wiktoria Rudko z klasy 4K i Kacper Chwedczuk z klasy 3K , drugie miejsce i Srebrny Deptak z klasy 1M. Zwyciężczyniami okazały się dziewczęta z klasy 4 H i one otrzymały Złoty Deptak. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez: p. Aleksandra Kompę, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej, p. Annę Romaniuk, hotel „Capitol’ ,p. Marka Łysakowskiego, Przedstawicielstwo Generalne Uniqa, p. Pawła Domańskiego, Petrodom  sp. z.o.o  .

Nagrody wręczył Pan Dyrektor Ireneusz Długołęcki i Pan Prezydent Miasta Biała Podlaska , który uświetnił swoją obecnością to przedsięwzięcie.

Organizatorami imprezy byli: p. Violetta Jaroszek , p. Jolanta Litwiniuk, p. Michał Kwiecień i p. Adam Aleksandrowicz, którzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie , obsłudze technicznej za nagłośnienie , a publiczności za wspaniały doping grup tanecznych i znakomitą atmosferę, jaka zapanowała w auli naszej szkoły.