dsc 8400W grudniu, jak co roku gościliśmy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 15 oraz uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasi najmłodsi goście poznali tradycje związane z wypiekiem ciasta piernikowego. Podczas praktycznych zajęć przedszkolaki wcieliły się w rolę cukierników, dekorując lukrem piernikowe ciasteczka w kształcie bombek, choinek i gwiazdek. Ponadto, nasi mali podopieczni wykonali przepiękne słodkie dekoracje z przygotowanych kolorowych ozdób z masy cukrowej, posypek i cukierków. Zapewne wykorzystają je do ozdobienia bożonarodzeniowych drzewek i wigilijnych stołów w swoich domach. Wszystkim grupom bardzo podobały się zajęcia, czego dowodem były podziękowania i uśmiechy na twarzy dzieci.

Cieszymy się, że kulinarne warsztaty wpisały się na stałe w harmonogram naszej współpracy ze środowiskiem lokalnym. To piękna chwila, kiedy możemy dzielić się swoim doświadczeniem i pasją z najmłodszym pokoleniem.

Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich pod czujnym okiem nauczycieli: E. Horodeckiej, J. Gromelskiej, W. Kuliczanki i A. Przywuskiej.

Zdjęcia Szkolne Koło Fotograficzne KADR Bartłomiej Furmańczyk 2f