foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dsc 859819 grudnia 2018 r. młodzież naszej szkoły pod kierownictwem p. M. Hebdy, p. U. Filipczyk i p. M. Hasiuk przedstawiła Jasełka. Tajemnica Narodzenia Bożego Dzieciątka została przeniesiona do czasów współczesnych, a konkretnie na dworzec kolejowy. Nie przeszkodziło to jednak wystąpieniu w poszczególnych scenach króla Heroda, jego dwórek czy mędrców. Każdy z widzów mógł odnaleźć cząstkę siebie czy to w spieszącym się na pociąg podróżnym, tęskniącym za bliskimi i ciepłym domem  bezdomnym, w osobie oferującej pomoc, nieufnym i lękliwym Herodzie, zatroskanym św. Józefie, pełnej wiary Maryi, życzliwych pasterzach, czy też niestrudzonych w poszukiwaniu Zbawiciela mędrcach. Na scenie w dwukrotnie wystawionych Jasełkach wystąpiło aż dwudziestu sześciu  aktorów, w tym dwudziestu czterech uczniów i dwie nauczycielki.

Przesłaniem tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego była prawda mówiąca o tym, że zapowiadany Zbawiciel – Jezus Chrystus - przyszedł na świat dla nas wszystkich i wszystkich nas zaprasza do relacji z Sobą, zawsze, w każdym miejscu i w każdym czasie; trzeba tylko chcieć i odpowiedzieć na Jego zaproszenie.

Magdalena Hebda

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne „KADR” – Bartłomiej Furmańczyk

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie