img 05687 lutego, tuż przed feriami zimowymi, uczniowie klas 1k, 2k, 3k, 3Ti, 1Ta, 1Tl pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych - p. Joanny Żarkiewicz i p. Jolanty Lachowskiej, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Młodzież, podczas zwiedzania części scenograficznej i kostiumowej Planu Filmowego w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, miała okazję zgłębić tajniki procesu tworzenia filmu. Następnie, uczestnicy wyjazdu udali się w wyjątkową interaktywną podróż w niewidzialny świat, w czasie której każdy samodzielnie mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu i równowagi. Pobyt w Niewidzialnej Wystawie dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji i wrażeń.

Kluczowym punktem programu było zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła przy Pałacu w Wilanowie – wystawy plenerowej prezentującej tysiące kolorowych diod tworzących finezyjne kształty w postaci geometrycznych układów roślinnych i niesamowitych świetlnych tuneli, które wprowadzały zwiedzających w niezwykłą bajkową przestrzeń dworską. Ponadto, młodzież miała okazję obejrzeć nową, tegoroczną ekspozycję prezentowaną na dolnym tarasie parteru barokowego - Muzyczny Ogród Marzeń – w którym gra kolorowych świateł, tańczących w rytm muzyki poważnej tworzyła niezapomniany, rozbudzający wyobraźnię spektakl.