foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

322W dniu 13 lutego 2019 r. uczniowie ZSZ nr 1  w Białej Podlaskiej wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 48 uczniów i 4 opiekunów. Wycieczka była częścią realizacji projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość”. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów oraz pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium chemiczne, fizyczne, robotyczne) oraz zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie CNK. Laboratoria Centrum Nauki Kopernik to miejsce niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, podczas dwugodzinnych sesji i pod czujnym okiem specjalistów uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia, korzystając przy tym z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego.

Przestrzeń każdej z pracowni obejmująca szesnaście dwuosobowych stanowisk umożliwiała komfortową pracę w małej grupie i stwarzała możliwość efektywnej interakcji pomiędzy prowadzącym zajęcia, a uczestnikami. Tematami zajęć laboratoryjnych z chemii były „Emulsje”, z fizyki „Wodne anomalie”, a z robotyki „Chory algorytm”.

Wszystkie zajęcia były dla młodzieży bardzo ciekawe i inspirujące. Po wysiłku intelektualnym nastąpił kosmiczny relaks, czyli seans w planetarium pt. „Na skrzydłach marzeń”. Dzięki wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać tajniki wiedzy i przy okazji świetnie się bawić.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie