322W dniu 13 lutego 2019 r. uczniowie ZSZ nr 1  w Białej Podlaskiej wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 48 uczniów i 4 opiekunów. Wycieczka była częścią realizacji projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość”. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów oraz pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium chemiczne, fizyczne, robotyczne) oraz zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie CNK. Laboratoria Centrum Nauki Kopernik to miejsce niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, podczas dwugodzinnych sesji i pod czujnym okiem specjalistów uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia, korzystając przy tym z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego.

Przestrzeń każdej z pracowni obejmująca szesnaście dwuosobowych stanowisk umożliwiała komfortową pracę w małej grupie i stwarzała możliwość efektywnej interakcji pomiędzy prowadzącym zajęcia, a uczestnikami. Tematami zajęć laboratoryjnych z chemii były „Emulsje”, z fizyki „Wodne anomalie”, a z robotyki „Chory algorytm”.

Wszystkie zajęcia były dla młodzieży bardzo ciekawe i inspirujące. Po wysiłku intelektualnym nastąpił kosmiczny relaks, czyli seans w planetarium pt. „Na skrzydłach marzeń”. Dzięki wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać tajniki wiedzy i przy okazji świetnie się bawić.