foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dsc 8168Spragnieni wiosennego ciepła oraz  beztroskiego przebywania wśród natury uczniowie kl. 1Ts postanowili poszukać wiosennych inspiracji oraz dobrego nastroju w Muzeum Południowego Podlasia.

  Okazją stała się  muzealna wystawa  „Bezcenne dziedzictwo. Konserwacja kolekcji Bazylego Albiczuka ze zbiorów Muzeum Południowego Podlasi”, która  przybliżyła  młodzieży  twórczość  malarza, rysownika, rzeźbiarza i muzyka zwanego podlaskim Nikiforem .

    Bazyli Albiczuk  wyrażał w  sposób subtelny i piękny swoje przeżycia , był obdarzony wrażliwą naturą, rozmiłowany w pięknie otaczającej go przyrody, którą umiał bacznie obserwować – czego potwierdzenie  odnaleźli poszukiwacze wiosny, m.in. w jego cykl obrazów „Ogrody”.

 Zaczarowany świat Bazylego Albiczuka dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń wizualnych, które następnie przenieśli na kartki papieru i szkło, by w ten sposób zachować choć część tej magii dla siebie.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie