dsc 8168Spragnieni wiosennego ciepła oraz  beztroskiego przebywania wśród natury uczniowie kl. 1Ts postanowili poszukać wiosennych inspiracji oraz dobrego nastroju w Muzeum Południowego Podlasia.

Okazją stała się  muzealna wystawa  „Bezcenne dziedzictwo. Konserwacja kolekcji Bazylego Albiczuka ze zbiorów Muzeum Południowego Podlasi”, która  przybliżyła  młodzieży  twórczość  malarza, rysownika, rzeźbiarza i muzyka zwanego podlaskim Nikiforem .

Bazyli Albiczuk  wyrażał w  sposób subtelny i piękny swoje przeżycia , był obdarzony wrażliwą naturą, rozmiłowany w pięknie otaczającej go przyrody, którą umiał bacznie obserwować – czego potwierdzenie  odnaleźli poszukiwacze wiosny, m.in. w jego cykl obrazów „Ogrody”.

Zaczarowany świat Bazylego Albiczuka dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń wizualnych, które następnie przenieśli na kartki papieru i szkło, by w ten sposób zachować choć część tej magii dla siebie.