foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

jasna gra 2019 18W dniach 5-6 marca 2019 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej. Uczestniczyło w niej 73 uczniów. W drodze do Częstochowy było małe repetytorium z historii sanktuarium oraz czas, aby na kartkach spisać intencje do modlitwy różańcowej.
Do Częstochowy przyjechaliśmy wczesnym popołudniem i od razu skierowaliśmy nasze kroki do kaplicy Cudownego Obrazu. Tutaj opatrznościowo naszych uczniów przywitał kapłan, który właśnie w kaplicy odprawiał mszę dla swoich maturzystów i głosił kazanie. Na pewno nie przypadkiem to słowo trafiło również do naszych uczniów. Później był czas na zwiedzanie sanktuarium (m. in. skarbca, arsenału), skorzystanie z sakramentu pokuty, osobistą modlitwę, zakup pamiątek oraz posiłek.


Spotkaliśmy się również na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą tradycyjnie odbyliśmy na Wałach Jasnogórskich. Wraz z innymi pielgrzymami o godzinie 21 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęliśmy czuwanie nocne. W tym czasie wysłuchaliśmy dwóch świadectw powołania i uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym. Ksiądz pobłogosławił zakupione przez nas dewocjonalia oraz pamiątkowe różańce. O północy podczas mszy świętej modliliśmy się w intencji dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Nasze czuwanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i zasłonięcie obrazu Matki Bożej.
Dziękujemy uczniom, którzy aktywnie włączyli się w oprawę muzyczną, czytanie rozważań Drogi Krzyżowej, czytań mszalnych, modlitwę różańcową oraz fotografowanie wydarzenia.
Mamy nadzieję, że trud pielgrzymkowy przyniesie dobre owoce w życiu każdego z pielgrzymów.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie