jasna gra 2019 18W dniach 5-6 marca 2019 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej. Uczestniczyło w niej 73 uczniów. W drodze do Częstochowy było małe repetytorium z historii sanktuarium oraz czas, aby na kartkach spisać intencje do modlitwy różańcowej.
Do Częstochowy przyjechaliśmy wczesnym popołudniem i od razu skierowaliśmy nasze kroki do kaplicy Cudownego Obrazu. Tutaj opatrznościowo naszych uczniów przywitał kapłan, który właśnie w kaplicy odprawiał mszę dla swoich maturzystów i głosił kazanie. Na pewno nie przypadkiem to słowo trafiło również do naszych uczniów. Później był czas na zwiedzanie sanktuarium (m. in. skarbca, arsenału), skorzystanie z sakramentu pokuty, osobistą modlitwę, zakup pamiątek oraz posiłek.

Spotkaliśmy się również na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą tradycyjnie odbyliśmy na Wałach Jasnogórskich. Wraz z innymi pielgrzymami o godzinie 21 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęliśmy czuwanie nocne. W tym czasie wysłuchaliśmy dwóch świadectw powołania i uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym. Ksiądz pobłogosławił zakupione przez nas dewocjonalia oraz pamiątkowe różańce. O północy podczas mszy świętej modliliśmy się w intencji dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Nasze czuwanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i zasłonięcie obrazu Matki Bożej.
Dziękujemy uczniom, którzy aktywnie włączyli się w oprawę muzyczną, czytanie rozważań Drogi Krzyżowej, czytań mszalnych, modlitwę różańcową oraz fotografowanie wydarzenia.
Mamy nadzieję, że trud pielgrzymkowy przyniesie dobre owoce w życiu każdego z pielgrzymów.