12W tym roku szkolnym głównymi gospodarzami pierwszego dnia wiosny byli uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich. Tego dnia, w auli naszej szkoły uczestniczyli oni w ciekawych spotkaniach, prelekcjach połączonych z pokazami i degustacją. Na tę okazję przybyli znakomici goście, którzy podzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą, doświadczeniem, a także niezwykłymi umiejętnościami. I tak młodzież Ekonomika miała okazję spotkać się z:

-  panem Kamilem Stefanowiczem, absolwentem Ekonomika,  a obecnie barmanem w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim, 

- panią Magdaleną Chyz,  reprezentującą rodzinną firmę z tradycją „Świat lodów Chyz”, która jest zdobywcą Lauru Promocyjnego za lody sławatyckie.

- panią Moniką Gąsiecką,  właścicielką kawiarni „Kawa z pianką ” przy ul. Janowskiej 7 w Białej Podlaskiej, sklepu z wyśmienitymi kawami, herbatami z całego świata i niebanalnymi łakociami .

- panią Aleksandrą Sobieszuk, recepcjonistką hotelu Capitol *** w Białej Podlaskiej i panem Kacprem Kozakiem, recepcjonistą hotelu Skala *** w Białej Podlaskiej.

- panią Magdaleną Kroszko, dietetykiem z Centrum Dietetycznego Natur House przy Al. Tysiąclecia 4  w Białej Podlaskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za zaangażowanie i poświęcony nam czas, który wzbogacił naszą wiedzę o cenne informacje, rady i wskazówki.         

Interesującym urozmaiceniem tego czasu było karaoke zorganizowane z udziałem uczniów naszej szkoły. Ponadto uczestnicy spotkania mogli podziwiać stoiska tematyczne na których znalazły się dekoracje karmelowe, masy cukrowe i oryginalne dzieła z carvingu.  Uwagę zwiedzających zwracały również stoiska hotelarskie na których uczniowie prezentowali swoje umiejętności  nabyte w naszej szkole. W wolnej chwili uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami przy rytmach wiosennych piosenek.

Dziękujemy serdecznie sponsorom voucherów – pracownikom firm: „Kawa z pianką”, „ Świat lodów Chyz”, hotel Capitol *** w Białej Podlaskiej i hotel Skala *** w Białej Podlaskiej.

Serdecznie dziękujemy również nauczycielom oraz młodzieży za pomoc w przygotowaniach i realizacji działań podczas Dnia Gastronomii i Hotelarstwa. To był dobrze spędzony czas w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Zdjęcia: Julia Wawrysiewicz i Julia Czemera,  obsługa sprzętu: Wojciech Maksymiuk, Dawid Krzyżanowski