90W naszej szkole odbyła się II edycja spotkania „Kuchnia łączy pokolenia”, efektu współpracy z fundacją „Korzenie i Skrzydła”, której prezesem jest pani Aniela Halczuk. Przedsięwzięcie przybrało charakter cykliczny i wpisało się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku hasłem spotkania było: „Potrawy na przednówku”. Przednówkiem nazywano trudny okres przed pierwszymi plonami, kiedy spiżarnie świeciły pustkami i w związku z tym przygotowywano skromne jedzenie z produktów, takich jak ziemniaki, brukiew, cebula itp. Celem spotkania było rozbudzenie i pielęgnowanie wśród młodzieży zainteresowania tradycją, regionem, a szczególnie sztuką kulinarną  Południowego Podlasia i Polesia Lubelskiego.

Nawiązując do tamtych czasów, grupa uczniów naszej szkoły wspólnie z przedstawicielkami fundacji przygotowała potrawy, które można było znaleźć na stołach w okresie przednówka, jak i Wielkiego Postu. Widzowie mieli okazję wysłuchać prelekcji „Potrawy na przednówku z ziół dziko rosnących”, obejrzeć wystawę i spróbować swoich sił przy tradycyjnym rękodzielnictwie, wykonując palmy i inne ozdoby wielkanocne. Program uświetnił występ zespołu folklorystycznego. Na zakończenie można było dokonać degustacji przygotowanych potraw. Uczniowie zaangażowani w przedsięwzięcie zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami. Imprezę swoją obecnością zaszczycił naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Biała Podlaska, pan Stanisław Romanowski  oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Monika Dadacz.

Spotkanie zorganizowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Przywuskiej oraz przez fundację „Korzenie i Skrzydła” kierowaną przez panią Anielę Halczuk,  miało charakter międzypokoleniowy, służyło przekazaniu konkretnej wiedzy i umiejętności, jak również było okazją do przełamania stereotypów i barier pokoleniowych.

Obsługa techniczna :Pavel Vakhov, Adrian Kokoszka, Hubert Poplawski, Adam Kaczan,

Prowadzenie: konferensjerzy: Katarzyna Szatałowicz, Michał Siwek

Kamera: Wojciech Maksymiuk

Wywiady: Julia Czemera

Zdjecia: Julia Wawrysiewicz,