11

1 kwietnia b.r  w naszej szkole gościliśmy uczniów z klasy drugiej i trzeciej Niepublicznej Szkoły Specjalnej Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Celem spotkania było zapoznanie podopiecznych Wspólnego Świata ze specyfiką zawodów, jak i miejscami pracy w branży gastronomiczno – hotelarskiej.

            Nasi goście w praktycznym działaniu poznali zawody, wykonując zadania, które polegały na   składaniu dekoracyjnych ręczników hotelowych oraz wystawianiu paragonów przy obsłudze kasy fiskalnej. Nie zabrakło również praktycznych zasad obsługi konsumenta, w ramach których dzieci uczyły się nakrywania stołu na uroczysty obiad i efektownego łamania serwet. Możliwości  wcielania się w nowe role bardzo spodobały się dzieciom, które chętnie wykonywały przydzielone im zadania.

Wspólnie spędzony czas upłynął nam w miłej i twórczej atmosferze. Na zakończenie  uczniowie szkoły podstawowej wraz z opiekunami serdecznie podziękowali nauczycielom i uczniom Ekonomika za zorganizowanie bardzo interesującego spotkania.

            Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z przedstawicielami młodszego pokolenia i tym samym sprawić im radość z odkrywania i nabywania nowych doświadczeń, które będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.

            Zajęcia prowadziły: p. Elżbieta Horodecka i p. Wioleta Kuliczanka wraz z młodzieżą klasy pierwszej i drugiej o profilu hotelarskim.