p 20190514 133858 vhdr auto1W dniu 14 maja 2019 roku reprezentacja naszej szkoły – dwie trzyosobowe drużyny – wzięła udział pierwszej edycji Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu „SUPER SPEDYTOR” w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.
            Do rywalizacji o zwycięstwo w kategorii indywidualnej oraz zespołowej przystąpiło 15 uczniów technikum spedycyjnego z czterech szkół z terenu naszego województwa. W pierwszej kolejności uczestnicy zmagali się z testem teoretycznym składającym się z 40 pytań obejmujących zagadnienia z zakresu organizowania procesów transportowych.

Po indywidualnej próbie sił przyszedł czas na pracę w trzyosobowych zespołach. Każda drużyna szkolna musiała wykonać wspólnie zadanie praktyczne, polegające na zrealizowaniu zlecenia spedycyjnego, w ramach którego należało uformować ładunek, wybrać ubezpieczyciela, określić optymalny środek transportu, zaplanować proces przewozowy
z uwzględnieniem norm czasu pracy kierowców oraz wypełnić fakturę VAT za zrealizowane czynności.

Po wnikliwej ocenie prac przyszłych spedytorów, przewodniczący komisji konkursowej Pan Jarosław Wójcicki dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie ogłosił zwycięzców.

W zmaganiach drużynowych najlepsi okazali się spedytorzy z Białej Podlaskiej, drużyna w składzie Klaudia Borkowska, Dominik Geresz, Agata Otożenko.

II miejsce wywalczyli uczniowie z Chełma (ZSEiT),

III miejsce drużyna z ZSZ nr 1 z Białej Podlaskiej w składzie Natalia Tarkowska, Magdalena Stefaniuk, Weronika Szudejko;

na IV pozycję zapracował Zespół Szkół im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.

W kategorii indywidualnej nasza uczennica  Magdalena Stefaniuk zajęła III miejsce.

Uczniowie za udział w zmaganiach otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdeczne gratulacje!!! Życzymy takiego samego sukcesu na egzaminie zawodowym