foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dsc 001528.05.2019r. sala języka polskiego zamieniła się w salę sądową, w której odbyła się burzliwa rozprawa rozstrzygająca losy Makbeta- tytułowego bohatera tragedii W. Szekspira.

A wszystko to za sprawą bardzo dociekliwej klasy I s, która pod opieką p. Anny Klebaniuk- Szołonik  przygotowała inscenizacje rozprawy sądowej. Uczniowie mieli zdecydować czy jednoznacznie można uznać Makbeta za winnego zarzucanych mu czynów, czy jednak istnieją argumenty przemawiające za tym ,że jest ofiarą zbrodni.

W procesie brali udział świadkowie: Lady Makbet, Makduf,  Fleance, służąca państwa Makbet oraz przedstawicielka Czarownic. Prokurator domagał się uznania Makbeta winnego postawionych mu zarzutów i wymierzenia najwyższej kary. Natomiast obrońca przekonywał, że Makbet jest niewinny, gdyż działał w afekcie, pod presją żony i Czarownic. Wreszcie po wysłuchanych końcowych mowach oskarżyciela i obrońcy przyszedł czas na werdykt Sądu, który był jednoznaczny dla uczestników rozprawy: Makbet został uznany za winnego, natomiast jego żona Lady Makbet również otrzymała karę adekwatną do swoich czynów. W dalszym toku lekcji uczniowie dostarczyli jednak wielu argumentów, które dowodzą, że bohater stał się również ofiarą tego czynu.

Lekcja z pewnością dostarczyła wielu emocji, a szczególnie dzięki odpowiednim strojom i rekwizytom, które przygotowała jedna z uczennic klasy I s. Dzięki tej lekcji uczniowie mieli możliwość sprawdzenia umiejętności gromadzenia i wykorzystywania argumentacji, a przede wszystkim zweryfikowania znajomości lektury. Dziękuję młodym aktorom, którzy  niemalże poprzez profesjonalną grę ukazali nie tylko nastrój rozprawy sądowej, ale co najważniejsze osobowość granej postaci. Serdeczne podziękowania należą się również Paniom polonistkom, które zaszczyciły nas swoją obecnością.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie