dsc 0185Jan Paweł Wielki – wielki Polak, wielki papież – niestety, ze względu na upływający czas, coraz mniej jest znany młodemu pokoleniu. Tym bardziej warto (trzeba!) zainwestować w promowanie jego osoby. Dzień Papieski w naszej szkole odbył się właściwie 23 maja 2019 roku, ale poprzedziły go jeszcze inne inicjatywy: konkurs wiedzy o Janie Pawle II zorganizowany przez p. A. Brodacką-Hordejuk oraz wystawa przygotowana przez p. U. Filipczyk z uczniami klas 2Ta, 2Tl, 3Tk i 3Tm.

Poza tym tradycyjnie odbył się kiermasz kremówek papieskich, koordynowany przez p. A. Brodacką-Hordejuk. Chętni uczniowie zakupili potrzebne produkty spożywcze, aby klasy gastronomiczne podczas warsztatów mogły przygotować wypieki. Zaplecze gastronomiczne zapewniła klasa 2Te pod opieką p. K. Tarkowskiej. W czasie Dnia Papieskiego na szkolnym holu klasa 2Tm pod opieką p. E. Horodeckiej i W. Kuliczanki przygotowała specjalne stoisko i serwowała kremówki.

Dzięki hojności uczniów i nauczycieli zebraliśmy w ten sposób 220 złotych, które zostały przesłane na konto Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Tego samego dnia wręczyliśmy też dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy: I miejsce – Aleksandra Guz 3Tb II miejsce – Magdalena Wawryniuk 2Tf oraz Martyna Lazarowicz 1Ts III miejsce Beata Hołubiuk 1Tt