foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20190520 125955Druga połowa maja w klasie 2m obfitowała w liczne wycieczki przedmiotowe. Już 20 maja br. odwiedziliśmy Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Podczas zajęć z grafiki komputerowej, prowadzonych przez panią Lillę Wielgan-Michaluk, uczniowie mieli okazję stworzyć prace z grafiki użytkowej, jak i  artystycznej niezbędnej w pracy hotelarza. Dodatkową atrakcją była wystawa prac fotograficznych pt. „Moim obiektywem”, autorstwa młodych fotografów skupionych wokół Koła Fotograficznego “Migawka”. Pani Małgorzata Piekarska, opiekun młodzieży wprowadziła nas w ciekawy i inspirujący świat wyobraźni młodych odbiorców sztuki.

 23 maja, zainspirowani pobytem w BCK, odwiedziliśmy Bialską Galerię. Obejrzeliśmy tam wystawę malarstwa Krzysztofa Bojarczuka oraz uczestniczyliśmy w   interesującej prelekcji wzbogaconej o pokaz multimedialny dotyczący historii naszego miasta. Tematyka ta korespondowała z wystawą tematyczną pt. „Biała dawniej” zaprezentowaną przez p. Mieczysława Skalimowskiego.

27 maja br. wybraliśmy się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Pani Hanna Bajkowska, kierownik Działu Regionalnego, bardzo serdecznie nas powitała i oprowadziła po bibliotece. Mieliśmy okazję zwiedzić Dział Udostępniania Zbiorów oraz dział Wiedzy o Regionie. Dowiedzieliśmy się, że Pracownia Digitalizacji Zbiorów, w ramach Bialskiej Biblioteki Cyfrowej, zajmuje się przetwarzaniem tradycyjnych  materiałów w dane cyfrowe metodą skanowania i udostępnianych. Na zakończenie wysłuchaliśmy  fascynującej prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym dotyczącej historii powstania  Białej Podlaskiej oraz jej losów na przestrzeni kilku wieków. Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy !

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie