20190520 125955Druga połowa maja w klasie 2m obfitowała w liczne wycieczki przedmiotowe. Już 20 maja br. odwiedziliśmy Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Podczas zajęć z grafiki komputerowej, prowadzonych przez panią Lillę Wielgan-Michaluk, uczniowie mieli okazję stworzyć prace z grafiki użytkowej, jak i  artystycznej niezbędnej w pracy hotelarza. Dodatkową atrakcją była wystawa prac fotograficznych pt. „Moim obiektywem”, autorstwa młodych fotografów skupionych wokół Koła Fotograficznego “Migawka”. Pani Małgorzata Piekarska, opiekun młodzieży wprowadziła nas w ciekawy i inspirujący świat wyobraźni młodych odbiorców sztuki.

23 maja, zainspirowani pobytem w BCK, odwiedziliśmy Bialską Galerię. Obejrzeliśmy tam wystawę malarstwa Krzysztofa Bojarczuka oraz uczestniczyliśmy w   interesującej prelekcji wzbogaconej o pokaz multimedialny dotyczący historii naszego miasta. Tematyka ta korespondowała z wystawą tematyczną pt. „Biała dawniej” zaprezentowaną przez p. Mieczysława Skalimowskiego.

27 maja br. wybraliśmy się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Pani Hanna Bajkowska, kierownik Działu Regionalnego, bardzo serdecznie nas powitała i oprowadziła po bibliotece. Mieliśmy okazję zwiedzić Dział Udostępniania Zbiorów oraz dział Wiedzy o Regionie. Dowiedzieliśmy się, że Pracownia Digitalizacji Zbiorów, w ramach Bialskiej Biblioteki Cyfrowej, zajmuje się przetwarzaniem tradycyjnych  materiałów w dane cyfrowe metodą skanowania i udostępnianych. Na zakończenie wysłuchaliśmy  fascynującej prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym dotyczącej historii powstania  Białej Podlaskiej oraz jej losów na przestrzeni kilku wieków. Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy !