foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

15Trzeba pamiętać o tragicznej przeszłości i urządzić nasz kraj, wspólny dom, aby już nigdy naród polski nie musiał dźwigać kajdan niewoli, głodu i tułaczki – te słowa, wypowiedziane niegdyś przez jednego z bialskich Sybiraków, 17 września, w rocznicę napadu ZSRR na nasz kraj, ponownie nabrały znaczącego wymiaru. Obchody tego wydarzenia rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele NMP przy ul. Brzeskiej. Następnie uczestnicy uroczystości, w tym dyrekcja naszej szkoły wraz z młodzieżą, przemaszerowali pod Pomnik Sybiraków – tam, w hołdzie poległym, odśpiewano Hymn Sybiraków i złożono kwiaty. Podczas uroczystości przemówienia wygłosili zaproszeni goście oraz Prezes Zarządu Związku Sybiraków.

          Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pod opieką p. Wiesława Kameckiego i p. Kamila Bebkiewicza: Kacper Żuk (kl.3l), Michał Sowiński (kl.3l), Aleksandra Jańczuk (kl.3e,) Anna Drygulska (kl.3e), Klaudia Derewiaka (kl.3e), Zuzanna Czech (kl.2s), Julia Beń (kl.2s), Weronika Mikołajczyk (kl.2g), Monika Krupska (kl.2m) i Kinga Charewicz (kl.3g).

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR - Tomasz Gustyn (kl.3f).

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie