foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

1622 września b.r delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych ze Świętem Lotnictwa. Dla naszej bialskiej społeczności było to niezwykłe wydarzenie z uwagi na doniosłe znaczenie Lubelszczyzny, a w szczególności naszego miasta, dla polskiego lotnictwa. Obchody tego święta, zorganizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka oraz Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego i Sekcji Lotniczej SIMP, rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Lotnictwa Polskiego odprawionej w Kościele garnizonowym pw. Świętego Kazimierza Królewicza przy ul. Dokudowskiej. Następnie odbyły się: apel-meldunek,  podniesienie flagi, wręczenie awansów, wyróżnień i podziękowań, złożenie kwiatów, pieśń reprezentacyjna WP oraz pokaz musztry paradnej.

            Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć, uświetnioną przez Bractwo Kurkowe armatnimi wystrzałami, wystawę fotografii zorganizowaną z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Ponadto uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu orkiestry wojskowej, zwiedzili hangary oraz obejrzeli samoloty cywilne.

          Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Żuk (kl.3l), Michał Sowiński (kl.3l), Aleksandra Jańczuk (kl.3e), Anna Drygulska (kl.3e), Anna Tarkowska (kl.2m), Izabela Zaleszczyk (kl.2), Klaudia Sibińska (kl.2g), Milena Głuszczyńska (kl.2h) i Weronika Grabińska (kl.2h).

Opiekunowie p. Mariola Kurzyńska i p. Wiesław Kamecki

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie