1622 września b.r delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych ze Świętem Lotnictwa. Dla naszej bialskiej społeczności było to niezwykłe wydarzenie z uwagi na doniosłe znaczenie Lubelszczyzny, a w szczególności naszego miasta, dla polskiego lotnictwa. Obchody tego święta, zorganizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka oraz Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego i Sekcji Lotniczej SIMP, rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Lotnictwa Polskiego odprawionej w Kościele garnizonowym pw. Świętego Kazimierza Królewicza przy ul. Dokudowskiej. Następnie odbyły się: apel-meldunek,  podniesienie flagi, wręczenie awansów, wyróżnień i podziękowań, złożenie kwiatów, pieśń reprezentacyjna WP oraz pokaz musztry paradnej.

Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć, uświetnioną przez Bractwo Kurkowe armatnimi wystrzałami, wystawę fotografii zorganizowaną z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Ponadto uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu orkiestry wojskowej, zwiedzili hangary oraz obejrzeli samoloty cywilne.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Żuk (kl.3l), Michał Sowiński (kl.3l), Aleksandra Jańczuk (kl.3e), Anna Drygulska (kl.3e), Anna Tarkowska (kl.2m), Izabela Zaleszczyk (kl.2), Klaudia Sibińska (kl.2g), Milena Głuszczyńska (kl.2h) i Weronika Grabińska (kl.2h).

Opiekunowie p. Mariola Kurzyńska i p. Wiesław Kamecki