1Pokój, honor za wszelką cenę... Czy to możliwe? Odpowiedź na to pytanie we współczesnym świecie, nie zawsze bywa jednoznaczna. Za to nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy pomyślimy o czasach II wojny światowej. Wówczas młodzi ludzie, stojąc w obliczu trudnych życiowych wyborów, nie mieli żadnych złudzeń i wątpliwości – w każdej sytuacji patriotyzm, przynależność narodowa były dla nich wartością nadrzędną. Taką postawę prezentowali m.in. młodzi harcerze, w rolę których wcielili się uczniowie naszej szkoły podczas akademii upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W atmosferze zadumy, refleksji próbowali oni przekazać prawdę tamtych czasów, recytując wiersze J. Tuwima. T. Borowskiego czy K.K.Baczyńskiego. Tło stanowiły harcerskie pieśni w autorskich aranżacjach naszych młodych artystów.

W akademii wystąpili uczniowie z klas:  1lTp, 1pTp, 2Ti, 2Tt i 3Tk pod kierunkiem  p. Marty Sawtyruk i p. Anny Klebaniuk-Szołonik.

Zdjęcia: Patrycja Dadacz - Koło Fotograficzne KADR.