foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

1Pokój, honor za wszelką cenę... Czy to możliwe? Odpowiedź na to pytanie we współczesnym świecie, nie zawsze bywa jednoznaczna. Za to nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy pomyślimy o czasach II wojny światowej. Wówczas młodzi ludzie, stojąc w obliczu trudnych życiowych wyborów, nie mieli żadnych złudzeń i wątpliwości – w każdej sytuacji patriotyzm, przynależność narodowa były dla nich wartością nadrzędną. Taką postawę prezentowali m.in. młodzi harcerze, w rolę których wcielili się uczniowie naszej szkoły podczas akademii upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W atmosferze zadumy, refleksji próbowali oni przekazać prawdę tamtych czasów, recytując wiersze J. Tuwima. T. Borowskiego czy K.K.Baczyńskiego. Tło stanowiły harcerskie pieśni w autorskich aranżacjach naszych młodych artystów.

            W akademii wystąpili uczniowie z klas:  1lTp, 1pTp, 2Ti, 2Tt i 3Tk pod kierunkiem  p. Marty Sawtyruk i p. Anny Klebaniuk-Szołonik.

Zdjęcia: Patrycja Dadacz - Koło Fotograficzne KADR.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie