foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

116 października b.r. uczniowie klasy 1kTP pod opieką p. Anity Jasieńczuk i p. Doroty tepiuk-Drewulskiej wzięli udział w spektaklu wychowawczo- profilaktycznym  pt.„Wygrać siebie” zaprezentowanym przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Przedstawienie dotyczyło wielu istotnych tematów takich jak: relacje z rówieśnikami i rodzicami, poczucie odrzucenia, presja otoczenia, depresja i wynikające z niej myśli samobójcze.

            Poniżanie, zastraszanie, wykluczenie wpływa na główną bohaterkę Zosię, utalentowaną skrzypaczkę i malarkę, która powoli zatraca chęć do realizowania swoich zainteresowań. Dziewczyna zaczyna się izolować, zamykając się w sobie. Ma wrażenie, że jest gorsza od innych.  Z powodu złego traktowania przez rówieśników czuje się odrzucona i niezrozumiana, popada w depresję. Długotrwały stres wzmaga napięcie, z którym Zosia nie potrafi sobie poradzić. Zaczyna okaleczać swoje ciało, aby choć na chwilę poczuć ulgę.  Według niej to jedyny sposób, aby poradzić sobie z trudnymi emocjami.  Nikt, oprócz Janka, nie zauważa problemu, ponieważ Zosia na zewnątrz nie daje poznać tego, jaki wewnątrz niej rozgrywa się dramat. Swój ból i emocje przykrywa uśmiechem, dlatego nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ta nastolatka może mieć problemy, które wpływają na jej funkcjonowanie w środowisku rówieśniczym. Problemy dziewczyny pogłębia sytuacja rodzinna -w  jej najbliższym otoczeniu notorycznie pojawia się alkohol oraz przemoc. Czy dziewczyna podejmie walkę o swoje życie pomimo wszystko, a rodzice pod wpływem tragedii swego dziecka, otrząsną się i zmienią swoje dotychczasowe życie? Na te i inne pytania odpowiada fabuła spektaklu traktująca o bardzo ważnych i trudnych zarazem sprawach dotyczących relacji z rówieśnikami i rodzicami we współczesnym świecie.

1

2

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie