116 października b.r. uczniowie klasy 1kTP pod opieką p. Anity Jasieńczuk i p. Doroty tepiuk-Drewulskiej wzięli udział w spektaklu wychowawczo- profilaktycznym  pt.„Wygrać siebie” zaprezentowanym przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Przedstawienie dotyczyło wielu istotnych tematów takich jak: relacje z rówieśnikami i rodzicami, poczucie odrzucenia, presja otoczenia, depresja i wynikające z niej myśli samobójcze.

Poniżanie, zastraszanie, wykluczenie wpływa na główną bohaterkę Zosię, utalentowaną skrzypaczkę i malarkę, która powoli zatraca chęć do realizowania swoich zainteresowań. Dziewczyna zaczyna się izolować, zamykając się w sobie. Ma wrażenie, że jest gorsza od innych.  Z powodu złego traktowania przez rówieśników czuje się odrzucona i niezrozumiana, popada w depresję. Długotrwały stres wzmaga napięcie, z którym Zosia nie potrafi sobie poradzić. Zaczyna okaleczać swoje ciało, aby choć na chwilę poczuć ulgę.  Według niej to jedyny sposób, aby poradzić sobie z trudnymi emocjami.  Nikt, oprócz Janka, nie zauważa problemu, ponieważ Zosia na zewnątrz nie daje poznać tego, jaki wewnątrz niej rozgrywa się dramat. Swój ból i emocje przykrywa uśmiechem, dlatego nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ta nastolatka może mieć problemy, które wpływają na jej funkcjonowanie w środowisku rówieśniczym. Problemy dziewczyny pogłębia sytuacja rodzinna -w  jej najbliższym otoczeniu notorycznie pojawia się alkohol oraz przemoc. Czy dziewczyna podejmie walkę o swoje życie pomimo wszystko, a rodzice pod wpływem tragedii swego dziecka, otrząsną się i zmienią swoje dotychczasowe życie? Na te i inne pytania odpowiada fabuła spektaklu traktująca o bardzo ważnych i trudnych zarazem sprawach dotyczących relacji z rówieśnikami i rodzicami we współczesnym świecie.