tolkien wladca pierscieni zestaw komplet 3 torun 473870057W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet  3 uczniowie klas 1aTG, 1aTP, 1pTP, 1sTP, 1sTG,1hTG  mieli okazję bliżej poznać świat literatury fantasy. O fenomenie Tolkiena w tym świecie opowiadała z pasją pani Dorota Dziurda, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Magia, krasnoludy, czarownice, wróżki i trolle towarzyszą ludzkości od setek lat. Ale to John Ronald Tolkien, geniusz fantastyki, spopularyzował ten zaczarowany świat.

Biblioteka szkolna ma w swoich zbiorach  dzieła także innych autorów  z dziedziny fantastyki, miedzy innymi takich sław jak: Cassandry Clare, Kerstiny Gier, Jarosława Grzędowicza, George’a  R.R. Martina, Andrzeja Sapkowskiego.