img 20191010 102432Już po raz ósmy młodzież z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej ogólnopolskiej edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Jak co roku, uczniowie klas technikum architektury krajobrazu wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych, p. Joanną Żarkiewicz, p. Jolantą Lachowską i p. Martą Osiej,  przygotowali akcję edukacyjną na temat znaczenia drzew dla klimatu. Podjęte działania miały na celu ochronę środowiska i różnorodności biologicznej poprzez promowanie akcji sadzenia i zabezpieczania drzew przed różnymi niekorzystnymi czynnikami.

Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała ciekawą, edukacyjną  wystawę na temat ratowania drzew oraz ich znaczenia dla klimatu. W założenia szkolnego przedsięwzięcia wpisała się również przeprowadzona przed aulą akcja polegająca na sprzedaży prac – miniaturowych drzewek. Pieniądze zebrane ze sprzedaży tych prac zostaną przeznaczone na zakup drzewka do projektowanego ogrodu, który powstanie wiosną 2020 roku na dziedzińcu szkolnym.