tornister misyjny„ Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie zachęcić wszystkich uczniów do włączenia się w akcję prowadzoną przez Caritas Diecezji Siedleckiej oraz dzieło pomocy „ Ad Gentes”. Pierwsza akcja ma na celu wsparcie najuboższych, którzy korzystają z noclegowni w Białej Podlaskiej. Pod hasłem „ Zmyj szarość z ich życia” będzie przeprowadzona zbiórka artykułów do higieny ciała. Akcja ta wpisuje się w Światowy Dzień Ubogich.

Natomiast w ramach drugiej akcji „ Misyjny tornister” zachęcamy uczniów do pomocy dzieciom z  Kenii i Tanzanii w Afryce. W ramach tej akcji będziemy zbierać przybory szkolne. Potrzebne są zeszyty, piórniki, kredki, gumki, długopisy i wszystkie inne przybory niezbędne w szkole.

Prosimy wszystkie klasy o przygotowanie zestawu składającego się z 4 dowolnych artykułów do higieny ciała i 4 przyborów szkolnych. Dary prosimy przekazywać do 30 listopada  bezpośrednio do opiekunów akcji, do p. Anny Klebaniuk- Szołonik i p. Anity Jasieńczuk lub do wychowawców.

Radość z pomocy innym daje wiele satysfakcji, a dobro okazane innym zawsze powraca.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy!

tornister misyjny

Zmyj szarość z ich życia