img 995213 listopada młodzież naszej szkoły, wraz z opiekunem- p. Agnieszką Brodacką – Hordejuk, wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Osoby Starszej, zorganizowanego przez bialski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Odbyły się one w sali widowiskowo – konferencyjnej.  Na tą okoliczność młodzież naszej szkoły, pod opieką pani W. Kuliczanki i A. Brodackiej – Hordejuk, przygotowała  inspirujące sentencje oraz złote myśli, które seniorzy losowali a następnie interpretowali. Sprawiło im to wiele satysfakcji i radości.

W obchodach wzięło udział ponad 200 osób. Były występy muzyczno – artystyczne utalentowanych seniorów oraz poczęstunek. Młodzież naszej szkoły na obchody zaproszona została przez Marię Skonieczną, prezesa bialskiego oddziału PZERiL, której zależy na tym, by w tego typu wydarzeniach brały udział nie tylko osoby starsze, ale żeby następowała integracja międzypokoleniowa.

W spotkaniu z bialskimi seniorami wziął udział prezydent Michał Litwiniuk, który podkreślił ich dużą rolę w nauczaniu młodych ludzi patriotyzmu. Swoją obecnością zaszczycił również nowo wybrany prezes zarządu okręgu w Lublinie Henryk Bondzal.

Prezes bialskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Maria Skonieczna podziękowała nam za udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Osoby Starszej. Powiedziała, że bardzo cieszy się z udziału młodzieży naszej szkoły w obchodach i ma nadzieję, że będziemy dalej z nimi współpracować.