6„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

/ W. Szymborska/

W dniu  19 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły została zaproszona do tej najpiękniejszej zabawy. Biblioteka szkolna przygotowała  konkurs „ Pięknego czytania ”, w którym uczniowie prezentowali wybrane fragmenty książek zakupionych w ramach projektu „ Narodowy Program Rozwoju  Czytelnictwa – Priorytet 3 ”.

Do drugiego etapu zmagań czytelniczych zakwalifikowało się 10 osób, spośród których wyłoniono zwycięzców. Najpiękniej czytali:

Klaudia Iwaniuk z klasy 2 Tg - I miejsce

Mateusz  Świeczak z klasy 1aTG – II miejsce

Szymon Andrzejewski z klasy 2 Ti -III miejsce

W ramach akcji „ Nauczyciele też czytają ” uczniowie mogli zapoznać się z propozycjami pedagogów, którzy zaprezentowali fragmenty ulubionych książek. Miłym akcentem był występ Wojtka Maksymiuka z klasy 2Ti, który śpiewająco zakończył spotkanie.

Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece szkolnej i pięknego czytania także w domowym zaciszu…

Zdjęcia: Tomasz Gustyn, Szkolne Koło Fotograficzne KADR