112745195480460771704.12.2019 r. uczniowie klasy 3Tm, pod opieką p. Wiolety Kuliczanki i Agnieszki Brodackiej-Hordejuk, udali się do Szkoły Podstawowej Specjalnej dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi  ,,Wspólny Świat ” przy ul. Pokoju 22 w Białej Podlaskiej. Na zorganizowanych warsztatach podopieczni ,,Wspólnego Świata” mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie cukiernictwa i doskonalić swoją samodzielność. Wykonywanie świątecznych pierniczków sprawiało im ogromną radość, widać było w nich zaangażowanie oraz satysfakcję z tego, że udało im się tak pięknie udekorować pierniki ozdobami z masy cukrowej oraz  różnych posypek.

Młodzież naszej szkoły pomagała podopiecznym i udzielała cennych wskazówek. Było to dla nas ubogacające doświadczenie, które pozwoliło inaczej spojrzeć na wiele kwestii i na chwilę zatrzymać się, zastanowić się nad tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Będąc we ,,Wspólnym świecie” spotkaliśmy się z ogromną życzliwością ze strony dyrekcji, wychowawców a także podopiecznych tamtejszej placówki.

Wspólnie spędzony czas upłynął nam w miłej i twórczej atmosferze, a na  zakończenie  uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami  serdecznie podziękowali nauczycielom i uczniom Ekonomika, oraz  obdarowali własnoręcznie wykonanymi upominkami , ponieważ było to dla nich ciekawe doświadczenie które na długo  zapamiętają.

 Słowa podziękowania należą się  również  dla pani Moniki Makarewicz oraz  młodzieży z klas gastronomicznych która upiekła pierniki.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy podzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem  i tym samym sprawić im radość z odkrywania  i nabywania nowych doświadczeń , które będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.