img 20191106 134823Uczniowie klasy 1sTG w ramach godzin z wychowawcą  przekonali się, że zajęcia  to nie tylko lekcje w szkolnych murach. Alternatywą dla szkolnej rzeczywistości mogą stać się również warsztaty np. w bialskim Multicentrum , czy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Podczas zajęć w  Multicentrum uczniowie poprzez zabawę  odkrywali świat technologii 3 D i jej praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 pozwoliła  odkryć młodzieży czym jest i do czego służy tej instytucji mikrofilm, jakie są tajemnice znakowania bibliotecznych woluminów, z jakiego roku pochodzi najstarszy egzemplarz książki oraz jakie są sposoby na zachowanie najstarszych czasopism i zdjęć będących niejednokrotnie jedyną pamiątką z przeszłości.

Młodzież zapoznała się również z ofertą edukacyjną i czytelniczą biblioteki, która zmierza w kierunku pełnej cyfryzacji zasobów, tak by czytelnik nie musiał opuszczać swojego domu i jednocześnie mógł korzystać z jej bogactwa, bo jak kiedyś powiedział Cyceron : „ Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.